Periyodik Araç Bakımı

by admin

Euromaster’da orijinal ekipman onaylı periyodik araç bakımı ve ücretsiz check-up fırsatını kaçırmayın!

Sizi de size en yakın Süha Otomotiv Servis Noktasına bekliyoruz.

 

Periyodik araç bakımı Süha Otomotiv’de 1 yıl yedek parça ve işçilik garantisiyle!

Aracınızın marka ve modeli ne olursa olsun, Süha Otomotiv’de 1 yıl yedek parça ve işçilik garantisiyle sunulan periyodik araç bakımı sayesinde yola güvenle devam edersiniz. Süha Otomotiv’in orijinal ekipman onaylı Bosch yedek parça ve Total veya Elf marka motor yağları güvencesiyle sunduğu periyodik araç bakımı, aracınızın yıllık ve kilometre bakımlarını kapsar. 

 

Periyodik araç bakımı ne işe yarar? 

Yeni nesil araçlar her ne kadar en son teknolojilerle ve en kaliteli malzemelerle üretiliyor olsa da, aracınızı oluşturan parçaların da bir ömrü vardır. Aracınızın üretiminde kullanılan parçalar zamanla etkisini yitirir. Bu yüzden marka veya modeli ne olursa olsun her araç düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Aracınızda bu tür sorunların olup olmadığını görebilmek için öncelikle kontrol edilmesi ve gerekirse aşınan veya etkisini yitiren parçaların yenilenmesi gerekir.

Düzenli kontrol ve bakımlar yapılmazsa aracınızın vereceği tepkilerden de bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz fakat beklenmedik arıza ve kaza riski, bakımı ve kontrolleri düzenli yapılmayan araçlarda oldukça yüksektir. Periyodik araç bakımı beklenmedik arıza ve kaza risklerini en aza indirirken, aracınızın daha etkili çalışmasını sağlayarak yakıt tüketimini de azaltır. Bu sayede hem yola güvenle devam eder, hem de bütçenize zarar vermemiş olursunuz. 

 

Periyodik araç bakımı hangi işlemleri kapsar?

Periyodik araç bakımı sırasında yapılacak işlemler, araç marka ve modeli ile katedilen kilometreye göre değişiklik gösterir. Periyodik araç bakımı sırasında yapılan işlemleri genellemek gerekirse; motor yağı değişimi, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değişimi, katedilen kilometreye göre ihtiyaç varsa yakıt filtresi ve triger kayışı değişimi ile ücretsiz araç check-up’ı sırasında bir sorun tespit edilirse fren hidrolik sıvısı, fren diskleri, fren balatası gibi malzemelerin yenilenmesini kapsar. Süha Otomotiv servis noktalarında yaptıracağınız tüm işlemlerde ihtiyaçlarınızı ve ne ödeyeceğinizi önceden bilir, işlemler sonunda sürprizlerle karşılaşmazsınız.